Výroba
pyrotechniky

Činnosť firmy je založená na vývoji vlastného know-how, vysokokvalitnej a spoľahlivej produkcii bezpečných pyrotechnických výrobkov, so zameraním na ekológiu.

Viac ako 90 % vlastnej produkcie je určené na export za čo bola naša spoločnosť ocenená MH SR ako najlepší exportér roka 2005.

Ide najmä o profesionálne pyrotechnické výrobky, ako sú cylindrické valcové bomby, unikátne viackombinačné míny, jednoranové výmetníky, guľové bomby, oneskorovače „PYROTIMER“ a rôzne iné pyrotechnické výrobky.

PRIVATEX-PYRO tiež vyrába zábavnú pyrotechniku, ako sú veľmi známe petardy MEGATRESK, rakety a fontány. Taktiež vyrábame priemyselnú pyrotechniku, ako sú napríklad rakety a 15 mm náboje na plašenie vtákov, špeciálne cylindrické bomby pre lavínovú prevenciu.

Sme svetovým lídrom vo vývoji, výrobe a exporte elektrických pálnikov.

ce certifikát

Zábavná pyrotechnika

Naše výrobky: rakety, petardy, fontány, kategórie F2, F3, P1, T1.

Import zábavnej pyrotechniky z Číny: rakety, petardy, fontány, rímske sviece, kompakty, prskavky, rotujúce efekty, atď. kategórie F1, F2, F3, P1, T1.

Profesionálna pyrotechnicka

Vyrábame profesionálne pyrotechnické výrobky pre profesionálne ohňostroje: výmetníky, míny, cylindrické bomby, guľové bomby, profesionálne rakety, PYROLEPA – samolepiaci komunikačný zvod, PYROTIMER – oneskorovače 1‘, 1,5‘, 2‘, 2,5‘, 3‘, 4‘, 5‘.

Tieto výrobky sú určené len pre osoby s príslušným odborným oprávnením.

ce certifikát
ce certifikát

Špeciálna pyrotechnika

V našej firme sa zaoberáme výrobou pyrotechnických prostriedkov na likvidáciu lavín, výrobou pyrotechnických výrobkov pre poľnohospodárstvo, poľovníkov a letiská na plašenie vtákov alebo divej zveri. Špeciálne rakety na plašenie kormoránov pre rybárske zväzy.

Elektrické pálniky

Firma PRIVATEX-PYRO, s. r. o. sa zaoberá od roku 2002 vývojom a výrobou elektrických pálnikov pre ohňostroje. Za túto dobu sa vypracovala na svetového lídra vo výrobe a exporte elektrických pálnikov. Exportujeme do všetkých svetových renomovaných ohňostrojových firiem.

Naše elektrické pálniky boli použité napr. pri realizácii Guinessovho svetového rekordu v Kuvajte, na letných olympijských hrách v Rio de Janeiro, pri ceremoniáli na MS vo futbale v Moskve, v Dubaji, Katare, Saudskej Arábii, Južnej Kórei, pri novoročných ohňostrojoch v mnohých svetových metropolách (Londýn, Edinburg, Santiago de Chile, Brazil, Lisabon, Madeira, Madrid, Barcelona, Benátky, Rím, Bukurešť…).

Naše pálniky používajú aj všetky svetoznáme firmy na rôznych svetových súťažiach a podujatiach. 99 % výroby tvorí export do mnohých krajín sveta pre viac ako 57 klientov.

Elektrické pálniky
ce certifikát

Pyrotechnické zariadenia

Naša firma používa najmodernejšie rádiové odpaľovacie zariadenie FIREMASTER od renomovanej talianskej firmy. Pri návrhoch choreografií jednotlivých ohňostrojov používame najmodernejší softvér a hudobné počítačové programy.

Ďalej naša spoločnosť používa, ale i ponúka špeciálne duralové veže na vertikálne i horizontálne odpaľovanie. Vežu je možné zložiť za cca 20 minút dvomi pracovníkmi. Váha veže cca. 350 kg. Výška veže 12 m.

Ponúkame špeciálne odpaľovacie zariadenia, stojany pre mažiare vlastnej vývojovej konštrukcie, rôzne iné odpaľovacie zariadenia pre uchytenie rímskych sviec, výmetníkov, fontán a pod.

ADR preprava

Firma PRIVATEX-PYRO vlastní a používa iba špeciálne upravené vozidlá podľa medzinárodnej dohody ADR na prepravu pyrotechnických výrobkov a ohňostrojov. Firma PRIVATEX-PYRO má vlastného vyškoleného odborného poradcu ADR, ktorého služby využívajú aj iné pyrotechnické firmy.

Ako jediná firma ponúkame špeciálne prepravné ADR debne na prevoz priamo zalaborovaných pyrotechnických výrobkov v odpaľovacích zariadeniach. Veľkosť debne je 113 x 80 x 110 cm, váha 80 kg a sú certifikované podľa Medzinárodnej dohody ADR na prepravu nebezpečných vecí. Výhoda tohto spôsobu prepravy je najmä v tom, že pri inštalácii ohňostrojov sa výrazne skráti čas bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Naša firma vlastní niekoľko registrovaných ochranných známok. Vďaka vlastnému know-how sme vytvorili špeciálne technológie, ktoré sú výlučne našim návrhom a zabezpečujú bezpečnú produkciu v niekoľkomiliónových objemoch ročne. Pri výrobe našich produktov používame čisto prírodné komponenty, vďaka čomu sú naše výrobky ekologické. Rešpektujeme environmentálne pravidlá.

Hľadáte kvalitné pyrotechnické produkty?

Cieľom našej činnosti je spokojnosť zákazníkov, ktorá je výsledkom kvality a bezpečnosti výrobkov, flexibility a stabilnej ceny.