Nový čas: Slováci chystajú zábavu pre olympiádu či šampionáty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Na oblohe vedia vyčarovať dokonalé divadlo! Partia profesionálov zo Slovenska, ktorá vyrába ohňostroje už 27 rokov, je vo svojom odbore svetovo úspešná.

Ich výrobky a elektrické palníky vídame na olympiáde, na vítaní Nových rokov v rôznych metropolách aj na šampionátoch. Najnovšie získali zlato na medzinárodnej súťaži v Rusku.

Firma Ľubomíra Masára (59) z Dubnice nad Váhom žne úspechy po celom svete. Tým najnovším je 1. miesto na medzinárodnej súťaži v pyromuzikálnych ohňostrojoch v Rusku. „Sme nadšení, že sme získali toto ocenenie. Je za tým tvrdá práca,“ hovorí Masár. Úspešní boli v kategórii noviniek, figurín na oblohe či kvalite pyrotechnických výrobkov. Odborná porota, v ktorej sedeli profesionáli, ktorí robia ohňostroje na olympijských hrách, či pyrotechnici z nedávneho zahajovacieho ceremoniálu na svetovom futbalovom šampionáte v Rusku, bola nadšená.

„Použili sme fragment z pesničky Na Kráľovej holi a striedali sme farby národnej vlajky. V druhej časti, keď sme mali vytvoriť umenie na oblohe v duchu dobra a magična, sme urobili rockovo symfonickú skladbu Rhapsody,“ hovorí Masár, ktorý vyštudoval raketovú techniku na civilnom odbore na fakulte vojenskej akadémie a pracoval aj ako konštruktér vo vojenskom závode. Šikovní pyrotechnici sa spolupodieľali aj na zápise v Guinnessovej knihe rekordov – v Kuvajte boli ich elektrické palníky využité pri odpálení ohňostroja za 14 miliónov eur! Taktiež boli po­užité na olympijských hrách aj v Riu de Janeiro či v Londýne na Nový rok.

Zdroj: Nový čas

Contact us

If you have any questions or additional information, please do not hesitate to contact us.